Satyricon spiller i Arendal kulturhus 1. mai

– Som eneste arrangør på Sørlandet denne våren kan Canal Street og Arendal Rock Klubb by på selveste Satyricon – Norges ledende og et av verdens mest kjente band i sin sjanger, skriver Canal Street i en pressemelding.

Satyricon ble startet i 1990 og er et av Norges ledende rockeband, med Sigurd «Satyr» Wongraven som frontfigur. Bandet kommer til Arendal med materiale fra sitt nye og kritikerroste album «The Age of Nero». Her fokuserer bandet på stramt arrangerte låter i rockformatet, drevet fram av Satyrs riff og makker Frosts eminente trommespill. Albumet viser fram et detaljrikt, mørkt og personlig verk fra Wongravens hånd, med låter som «The Wolfpack», «The Sign of the Trident» og norskspråklige «Den siste».

Satyricons hjemmeside


Dette innlegget er en del av vårt historiske materiale, arkivert fra tidligere utgave av klubbens nettsider.