24. april inntar Dunderbeist (Oslo) scenen på Luftslottet, i Grimstad.

Dunderbeist er et åttemanns skurkeorkester tufta på tradisjonsrike hedmarkske tjuvtradisjoner. De stjæler som ravner fra alt som faller dem inn rent musikalsk. Alt er lov. Orkesteret holder til i den skumleste sjangeren for en trupp som prøver å holde selvrespekten i behold. «Altmuligbaredetergøyåspille»-sjangeren burde være vanskelig, men beistet står grunnstøtt på sjarm, musikalitet og ei god dose «gi faen, kos deg med musikk»-holdning. Er man slu nok så klarer man å lure folk tilstrekkelig til å kaste opp og bli begeistret på en og samme tid. Beistet har stort sett gode intensjoner, men er lett å mistorstå. Så velg sjøl, rist på pompen eller hytt med nævan. Beistet koser seg uansett.

Dunderbeist består av to blad Stonegard, to blad Krace, litt rusk og rask og en landeveisrøver fra Moelv på synthesizer. «Second Hand Theft» ble sluppet 30. juni (Bonnier Amigo)

myspace.com/dunderbeist

«Introducing» musikkvideo:

SUPPORT: Wrong Direction (grimstadbandet som forøvring vant årets Battle of Bands!!)

myspace.com/wrongd

Det er FRI ALDER og dørene åpner kl 20:00. Arrangementet skal være ferdig til kl 23:00.


Dette innlegget er en del av vårt historiske materiale, arkivert fra tidligere utgave av klubbens nettsider.